NĚCO MÁLO O MNĚ

ZÁKLAD

Jmenuji se Jana Mádlová a pocházím z Poděbradska. Po ukončení vysokoškolského studia na Technické Univerzitě v Liberci, jsem se rozhodla zůstat v oboru a věnovat se oděvní technologii.

V současné době pracuji na pozici oděvního technologa pro zahraniční firmu. Hodnotím kvalitu předvýrobních vzorků, úzce spolupracuji s návrháři na vývoji nových módních kousků a postupně se seznamuji s módním průmyslem.

ODBORNÁ PRAXE

V průběhu magisterského studia jsem strávila jeden semestr v rámci Erasmus programu v Německu, kde jsem chtěla procvičit svoji němčinu. Zjistila jsem však, že se zahraničními studenty zlepším spíše angličtinu, a podařilo se mi tak navázat přátelství s lidmi z celého světa!

Po mém návratu, jsem studium na TUL musela prodloužit o rok, abych doplnila chybějící předměty, které partnerská škola nenabízela, zároveň jsem i čas využila na praxi ve společnosti PRECIOSA Components.

Pracovala jsem na propagačních materiálech a vizualizací výrobků, dekorování oděvních doplňků skleněnými kameny či tvorbě vzorků pro testování kvality.

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Oděvní technologie byla mojí specializací navazujícího studia. Obor byl více technicky zaměřen, jednalo se o práci s měřící a výpočetní technikou, automatizované systémy oděvní výroby, komfort oděvů, laboratorní testování a hodnocení materiálů.

Diplomová práce byla zaměřena na cyklickou deformaci outdoorových textilií a zkoumání vlivu deformace na jejich funkční vlastnosti. (ukončení studia 2018)

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Po studiu na poděbradském gymnáziu (2008-2012) jsem se rozhodla pokračovat na Technické univerzitě v Liberci studiem oboru Textilní technolog, se zaměřením na design vzorů (2012-2015).

V rámci bakalářské práce jsem se zabývala přečalouněním vybraného dřevěného sedacího nábytku z roku 1952. Praktická část se zabývala modernizací původního vzoru dle módních trendů veletrhu Heimtextilu 2014/15. Realizace tkaniny s novým vzorem proběhla ve firmě Johnson Controls fabrics Strakonice a.s. Textilii jsem aplikovala na nový polštář pro původní dřevěnou konstrukci křesel, kterou jsem s přítelem repasovala, a dnes křesla využívám doma!